Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

Sans og samtale; et unikt måltid med kunstnerne Bjertnæs, Ystad, Eiring, Lund og Mo

10 juni @ 18:00 - 23:00

 

Velkommen til et intimt middagsarrangement hos KUK, hvor samtidskunst ikke bare vises – den smakes, diskuteres og oppleves. Gjennom kvelden møter du kunstnerne som fyller huset i sommer; Sverre Bjertnæs, Ingunn S Ystad, Veronica Lund, Ingvild Eiring og Marianne Mo. Gjennom samtaler, tett på deres praksis, nytes en spesialkomponert meny som tar utgangspunkt i verkene, materialene og tankene som preger utstillingen.

Hver rett er utviklet av kokkene på Gubalari, som en respons på kunsten: teksturer, kontraster og overraskelser som speiler det du ser – og det du kanskje ikke så ved første blikk. Mellom serveringene inviteres du inn i uformelle kunstnersamtaler ledet av Cathrine Hovdahl Vik, du får en førvisning på utstillingene og du kan stifte nærmere bekjentskap til kunstnerne.

Dette er ikke en vanlig middag, og ikke en vanlig kunstsamtale. Det er en kveld for sansning, nysgjerrighet og nærhet – der grensene mellom verk, kunstner og publikum blir litt mer porøse og interessante.

Antall plasser er begrenset – vi anbefaler å sikre billett tidlig.

Billetten kr 1998,- (inkl avg) inkluderer:

Aperitiff

6- retters middag

Drikkepakke

Billetter kjøpes HER

 

 

 

 

 

Detaljer

Arrangør

  • Gubalari

Sted